Pozvánka na Zálesácký závod zdatnosti 2021

Zveme Vás na Zálesácký závod zdatnosti, který se uskuteční v sobotu 12.6.2021 v Lomničce na louce pod Rejholcem.

Datum konání: sobota 12. 6. 2021

Start: 10:00 (prezentace od 9:30)

Místo: Lomnička, louka pod Rejholcem (turistický rozcestník Pod Rejholcem) ukončení pak za sokolovnou

Kategorie: chlapecká, dívčí nebo smíšená tříčlenná družstva
mladší žactvo (2011 a mladší), starší žactvo (2007-2010), dorost (2004-2006)

Přihlášky: posílejte na mail jsem.zalesak@gmail.com (jméno, příjmení a rok narození všech členů týmu)

Závod bude zahájen na louce pod Rejholcem v 10:00 slavnostním nástupem, po doběhu všech hlídek proběhne společný přesun za sokolovnu, kde se budou opékat špekáčky a hrát různé hry, v 16:00 proběhne vyhlášení vítězů, večer bude posezení u táboráku.

Trasa závodu je dlouhá zhruba 4 km (pro dorost 4,8 km), trasa vede výhradně po lesních cestách (doporučujeme pevnou obuv).

Stanoviště na trase:

1. Práce se dřevem (zatloukání hřebíků, práce s pilou a sekerou)
  2. Poznávání živých rostlin
  3. Vázání uzlů
  4. Poznávání zvířat
  5. Hod na cíl
  6. Střelba ze vzduchovky
  7. Přenos raněného
  8. Orientace na mapě (poznávání mapových značek, práce s mapou)
  9. Rozdělávání ohně
  10. Poznávání památek
  11. Odhad