Pozvánka na Zálesácký Závod Zdatnosti

Zveme Vás na Zálesácký Závod Zdatnosti, který se uskuteční 9. – 10. 4. 2022 u koupaliště v Jamném.

ZZZ je soutěž tříčlenných družstev zahrnující běh přírodním terénem a dále odborně-technickou zdatnost v přírodě, poznávací činnosti a teoretické vědomosti. Závod se koná na terénním okruhu dlouhém zhruba 4 km (pro dorost bude okruh o něco delší), kde hlídky plní různé úkoly. Běží se na čas. Některé úkoly (disciplíny) mohou být mimo okruh a běžecký čas. K dosaženému času se za chyby u všech disciplín připočítávají časové přirážky. Soutěž je postupová, končí Přeborem ČOS.

Disciplíny (bude upřesněno)

topografie, překážky, přírodniny, uzlování, oheň, první pomoc, historie a současnost Sokola

• Mladší žactvo: věk 10 a méně let, rok narození 2012 a méně
  • Starší žactvo: věk 11–14 let, rok narození 2008–2011
  • Dorost: věk 15–17 let, rok narození 2005–2007

V kategoriích startují tříčlenná družstva – chlapecká, dívčí nebo smíšená.

Časový průběh

Sobota 9. 4.

• Prezence: 13:30 u kapličky v Jamném (Kaple sv. Petra a Pavla, Jamné 13)
  • Start závodu: 14:00
  • Vyhlášení výsledků proběhne zhruba v 18:00, večer bude slavnostní táborák.

Účastníci, kteří nebudou chtít přespávat, to napíšou do přihlášky

Neděle 10. 4.

•  Ukončení akce: 11:00 u koupaliště v Jamném

Přihlášky

Posílejte na jsem.zalesak@gmail.com

Další informace

Přespávat se bude ve vlastních stanech. Závodníkům bude zajištěn pitný režim, večeře (špekáčky) a snídaně.

Doporučujeme pevnou obuv, na večer teplejší oblečení, desky na psaní (stačí jedny do týmu) a propisku.

Případné dotazy pište na jsem.zalesak@gmail.com