Pozvánka na župní přebor v Zálesáckém závodu zdatnosti

Zveme Vás na Zálesácký Závod Zdatnosti, který se uskuteční 15. – 16. 4. 2023 v Lomnici. ZZZ je soutěž tříčlenných družstev zahrnující běh přírodním terénem a dále odborně-technickou zdatnost v přírodě, poznávací činnosti a teoretické vědomosti …

Závod se koná na terénním okruhu dlouhém zhruba 6 km, kde hlídky plní různé úkoly. Běží se na čas. Některé úkoly (disciplíny) mohou být mimo okruh a běžecký čas. K dosaženému času se za chyby u všech disciplín připočítávají časové přirážky. Soutěž je postupová, končí Přeborem ČOS.

DISCIPLÍNY

Hod na cíl, rozdělávání ohně, práce se dřevem, střelba ze vzduchovky, lanové překážky, orientace na mapě, první pomoc a zdravověda, uzlování, historie a současnost Sokola, odhad, poznávání přírodnin, památek a souhvězdí, signalizace morseovkou, mapové značky.

KATEGORIE

• Mladší žactvo: věk 10 a méně let, rok narození 2013 a méně
  • Starší žactvo: věk 11–14 let, rok narození 2009–2012
  • Dorost: věk 15–17 let, rok narození 2006–2008

V kategoriích startují tříčlenná družstva – chlapecká, dívčí nebo smíšená.

ČASOVÝ PRŮBĚH

Sobota 15. 4.2023

• Prezence: 13:30 na fotbalovém hřišti v oboře v Lomnici
  • Start závodu: 14:00
  • Vyhlášení výsledků proběhne nejpozději v 18:00, večer bude opékání špekáčků a táborák
  • Přespání proběhne v sokolovně v Lomnici

Neděle 10. 4.2023

• snídaně a svačina poté pěšky cesta do Lomničky (zavazadla budou převezena autem).
  • Ukončení akce: 11:00 u sokolovny v Lomničce
  • Děti i zavazadla bude možno vyzvednout v Lomničce.

PŘIHLÁŠKY

Přihlašujte se na e-mail: tisnov@sokol.eu

Do mailu napište jména, příjmení a roky narození všech členů tříčlenné hlídky a uveďte, jestli budou na akci přespávat, nebo budou odcházet po vyhlášení výsledků

STARTOVNÉ

200 Kč za každého člena týmu

Posílejte na účet 115-8193680247/0100, do poznámky prosím dejte ZZZ2023

CO S SEBOU?

Do týmu: 1x desky na psaní, propisku, buzolu (není nutná)

Každý účastník: láhev na pití, pohodlnou a pevnou běžeckou obuv do terénu, vhodné oblečení na běh lesem (raději dlouhé kalhoty), teplejší oblečení na večer

Přespávající účastníci: spacák, karimatka, hygienické potřeby

STRAVOVÁNÍ

Závodníkům bude zajištěn pitný režim, svačina po doběhu závodu, večeře a snídaně.

STUDIJNÍ MATERIÁLY

Zálesácký závod zdatnosti (sokol.eu)